Aktualne ceny mieszkań w Jaśle. Zobacz, ile przeciętnie płacono za metr nieruchomości do końca września 2026

Barometr cen, październik 2026: 5 964 zł/m² wyniosła mediana cen mieszkań w Jaśle w ostatnich 12 miesiącach. To o 373 zł, czyli o 6,7%, więcej niż średnia z 2025 r. Ceny transakcyjne pokazują kwoty zapisane w aktach notarialnych, a nie oczekiwania sprzedających z ogłoszeń. Dla kupującego równie ważne jak wynik całego miasta są różnice między nowymi i używanymi lokalami, metrażami oraz poszczególnymi rejonami.
Redakcja reporter.jaslo.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.
Spis treści:
- Ceny mieszkań w Jaśle: najważniejsze liczby
- Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
- Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
- Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
- Ceny mieszkań przy konkretnych ulicach
- Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
- Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
- Jasło na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
- Najczęstsze pytania
- Metodologia
Ceny mieszkań w Jaśle: najważniejsze liczby
- 5 964 zł/m² - mediana ceny mieszkań
- +6,7% - zmiana wobec średniej z 2025 r. (+373 zł na metrze)
- 4 808-7 246 zł/m² - przedział obejmujący połowę cen za metr
- 278 593 zł - mediana ceny zakupu; mediana powierzchni wyniosła 48 m²
- +113% - wzrost ceny metra od 2019 r., średnio +11,4% rocznie
- 7 499 zł/m² - mediana w najdroższym rejonie Ulaszowice
Przedział cen dobrze pokazuje, dlaczego budżetu nie warto opierać wyłącznie na wyniku dla całego miasta. Lokalizacja, powierzchnia i wybór rynku decydują o tym, w której części tego przedziału znajduje się rozpatrywane mieszkanie.

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
| Rynek | Mediana zł/m² |
|---|---|
| pierwotny (deweloperski) | 7 130 |
| wtórny | 5 249 |
7 130 zł/m² płacono na rynku pierwotnym, wobec 5 249 zł/m² na wtórnym. Oznacza to premię deweloperską wynoszącą 35,8%.
Taka premia może odzwierciedlać wycenę nowego budownictwa i jego parametrów użytkowych. Przy porównywaniu zakupów trzeba jednak uwzględnić także wydatki na wykończenie albo remont, a nie tylko cenę samego lokalu.
Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
| Metraż | Mediana zł/m² |
|---|---|
| 25-35 m² (kawalerki) | 7 277 |
| 35-45 m² (małe 2-pok.) | 7 162 |
| 45-55 m² (2-pok.) | 4 835 |
| 55-70 m² (3-pok.) | 5 966 |
| 70-90 m² (duże 3-4 pok.) | 5 675 * |
* w rejestrze niewiele danych dla tego przedziału - wartość orientacyjna
7 277 zł/m² kosztowały mieszkania o powierzchni 25-35 m², a 7 162 zł/m² lokale z przedziału 35-45 m². Najniższy wynik, 4 835 zł/m², dotyczył mieszkań 45-55 m².
Mniejsze lokale mogą osiągać wyższą cenę jednostkową, ponieważ niższa całkowita kwota zakupu zwiększa ich dostępność dla kupujących. Zestawienie nie pokazuje jednak prostego spadku stawki wraz ze wzrostem powierzchni: znaczenie ma również to, jakie mieszkania trafiają na rynek.

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
7 499 zł/m² wyniosła mediana w rejonie Ulaszowice, najwyższa w zestawieniu. Najniższy poziom odnotowano w rejonie Górka: 4 958 zł/m². Różnica między tymi rejonami sięga 51%.
| Rejon | zł/m² |
|---|---|
| Ulaszowice | 7 499 |
| Pod Wolicą | 5 776 |
| Osiedle Mickiewicza | 5 577 |
| Pohulanka | 5 340 * |
| Śródmieście | 5 118 |
| Górka | 4 958 |
* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna
Mapa pozwala porównać lokalizacje, ale wybór mieszkania oznacza także ocenę dojazdów, otoczenia i kosztów utrzymania. Niższa cena metra nie musi oznaczać niższego całkowitego wydatku, jeśli kupowany lokal jest większy.


Ceny mieszkań przy konkretnych ulicach
Wykaz transakcji wskazuje na szczególnie aktywny obrót przy ulicach:
- Polnych Kwiatów - mediana 7 277 zł/m²
- Łąkowa - mediana 5 728 zł/m²
1 549 zł/m² dzieliło wyniki tych ulic. To kolejny przykład zróżnicowania rynku wewnątrz miasta: porównanie konkretnej lokalizacji może być dla kupującego bardziej użyteczne niż sama mediana dla Jasła.
Więcej aktualności z Jasła znajdziesz na stronie głównej reporter.jaslo.pl, a wydarzenia i imprezy na najbliższe dni zawsze na reporter.jaslo.pl/wydarzenie.
Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
Przy zakupie mieszkania za 278 593 zł na rynku wtórnym trzeba uwzględnić koszty poza ceną lokalu. Podatek PCC wynoszący 2% to około 5 572 zł; nie zapłacą go osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie.
Maksymalna taksa notarialna wynosi do około 2 318 zł z VAT, a stawki są negocjowalne. Opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej to 300 zł. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT.
Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
Historia cen pokazuje wzrost z 2 798 zł/m² w 2019 r. do 5 964 zł/m² obecnie. Łączna zmiana wyniosła 113%, przy średnim rocznym tempie 11,4%.
Poniższy wykres daje dłuższą perspektywę niż bieżące porównanie. Odpowiedź na pytanie, o ile wzrosły ceny, zależy więc od przyjętego punktu odniesienia.

Jasło na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
8 493 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa podkarpackiego. W Jaśle metr kosztował o 2 529 zł mniej.
| Miasto | Odległość | Mediana zł/m² | Różnica |
|---|---|---|---|
| Jasło | - | 5 964 | - |
| Krosno | 22 km | 6 808 | +14,2% |
| Dębica | 34 km | 6 718 | +12,6% |
| Rzeszów | 47 km | 9 915 | +66,2% |
| Tarnów | 47 km | 6 975 | +17,0% |
W Krośnie, oddalonym o 22 km, mediana była o 844 zł/m², czyli 14,2%, wyższa. Jasło pozostaje tańsze od wszystkich miast ujętych w tym porównaniu.
Komentarz analityczny
6,7%, czyli 373 zł/m², wynosi bieżący wzrost wobec średniej z 2025 r. To tempo niższe od historycznych 11,4% rocznie. Lokalny rynek nadal wykazuje wzrost cen, ale nie z intensywnością odpowiadającą jego długookresowej średniej.
Na największych rynkach wzrosty były niewielkie: w II kwartale 2026 r. średnie ceny osiągnęły 14 444 zł/m² na rynku pierwotnym i 13 657 zł/m² na wtórnym, rosnąc odpowiednio o 0,6% i 0,7% rok do roku (źródło: NBP, Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych, II kwartał 2026 r.). Jasło nie musi podążać identyczną ścieżką: lokalna dostępność mieszkań i struktura zakupów wpływają na wynik miasta.
Warunki finansowania pozostają istotnym kanałem oddziaływania na popyt. Stopa referencyjna pozostała na poziomie 3,75% (źródło: NBP, decyzja RPP z 9 września 2026 r.). Średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych wyniosło 6,07%, o 0,7 punktu procentowego mniej rok do roku (źródło: Raport AMRON-SARFiN nr 2/2026, czerwiec 2026 r.). Niższy koszt finansowania może zwiększać możliwości zakupowe także na lokalnym rynku.
Co dalej z cenami? Jeśli dostępność kredytu będzie się poprawiać, a podaż nie nadąży za popytem, presja wzrostowa może się utrzymać. Jeśli kupujący ograniczą budżety lub zwiększy się wybór mieszkań, wzrost może osłabnąć. Twardych prognoz nie stawiamy.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Jaśle?
Mediana z ostatnich 12 miesięcy wynosi 5 964 zł/m². Połowa cen mieściła się w przedziale 4 808-7 246 zł/m².
Czy ceny mieszkań w Jaśle rosną, czy spadają?
Mediana jest o 373 zł/m², czyli 6,7%, wyższa niż średnia z 2025 r.
Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?
Najwyższą medianę ma rejon Ulaszowice: 7 499 zł/m². Najniższą odnotowano w rejonie Górka: 4 958 zł/m².
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Jaśle?
Dla mieszkań 25-35 m² mediana wynosi 7 277 zł/m², a dla lokali 35-45 m² jest to 7 162 zł/m².
Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?
Tak: mediany wynoszą odpowiednio 7 130 zł/m² i 5 249 zł/m². Rynek pierwotny jest droższy o 35,8%.
Ile kosztuje działka w Jaśle?
Odnotowana mediana ceny działek wynosi 495 zł/m².*
* w rejestrze niewiele danych dla tego segmentu - wartość orientacyjna
Metodologia
Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 123 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 8 października 2025 do 21 lipca 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (48 transakcji) i wtórny (75); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.
Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.
Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.
Stan danych: 2026-07-21; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.
Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: listopad 2026.
Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę
![]()
Ostatnie Artykuły

Wzmożone patrole w Jaśle. Przy cmentarzach policjanci kierują ruchem

Ponad 180 000 gości podczas dwuletniej trasy Volvo For Safety

Bezpłatne zajęcia i wyjazdy dla uczniów gminy Jasło. Projekt obejmie co najmniej 110 osób

Budynek komunalny w Bierówce po termomodernizacji. Zamontowano pompę ciepła

Rowerem przez cmentarze Wielkiej Wojny. Jasło szykuje listopadową wyprawę

Jednokierunkowy dojazd i zakazy parkowania. Zmiany przy cmentarzach w Jaśle

Jesienne ptaki zamiast domowej kanapy. Dzieci z Jasła ruszą do Ożennej

W Ożennej grzyby trafią pod lupę, a las stanie się salą warsztatową

Pięć budynków powiatu do termomodernizacji. Radni zgodzili się na 10 mln zł pożyczek

Wojciech Rakoczy nowym konsultantem wojewódzkim psychologii klinicznej

Podkarpacie szykuje się na zimę. Schronienia może potrzebować nawet 941 osób

Szkolenia i wypożyczany sprzęt wspierały edukację włączającą w Jaśle

„Dziadek do Orzechów” wraca z zimową magią i międzynarodową obsadą

Najwyższa estakada w Polsce powstaje na S19. Najdłuższe przęsło ma 188 metrów
Przydatne dane teleadresowe
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle - kontakt, służba wojskowa i kwalifikacja
- Apteki Dębowiec, powiat jasielski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle - kontakt, godziny, projekty gmin członkowskich
- Urząd Gminy Osiek Jasielski - kontakt, godziny, wydziały i numery wewnętrzne
- Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Żmigródzie - kontakt, godziny, sprawy
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigródzie - kontakt, godziny, rejestracja
